W dniu następnym, w pełni wypełnionym kościele parafialnym w Bełżycach odprawiona została uroczysta Msza św. w której uczestniczyły władze miasta, mieszkańcy oraz przyjezdni goście. Pięknie prezentujących się 15 pocztów sztandarowych, w asyście delegacji harcerzy i stowarzyszeń nie tylko kombatanckich stanowiło piękną oprawę jakże wzruszającej uroczystości. Po Mszy św. delegacje złożyły kwiaty i wieńce, oraz zapaliły znicze pod tablicą upamiętniającą cc. mjr. Hieronima Dekutowskiego umieszczoną w tymże kościele. Następnie na Rynku Grupa Historyczna Zgrupowanie Radosław, oraz Lubelska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Front dokonały inscenizacji zdobycia posterunku MO w Bełżycach. Ponadto w Domu Kultury uczestnicy wysłuchali prelekcji dr. Sławomira Poleszaka z Lubelskiego Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej i obejrzeli film „Zaporczycy”. Ogłoszono wyniki konkursu plastycznego „Żołnierze Wyklęci”i uroczystość zakończono poczęstunkiem grochówką wojskową.
W uroczystości uczestniczyli żołnierze zgrupowania „Zapory” w osobach: Marian Pawełczak ps. „Morwa” oraz Zbigniew Matysiak ps.”Kowboj”. Obaj doczekali się sędziwego wieku. Pierwszy liczy 90 lat, a drugi 87. Dało się łatwo zauważyć z jak wielką atencją byli tutaj przyjmowani ci „Żołnierze Wyklęci” skazani na zapomnienie i poniżenie przez reżim komunistyczny.
Patronat nad uroczystościami objął Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie, a patronat medialny Radio Lublin i Gazeta Bełżycka.